Jak poprawić sobie humor – Kreskówki

Kreskówki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Niektórzy pomimo iż nieco dorośli, sami nawet założyli własne rodziny lub są w starszym wieku kochają oglądać wszelkiego rodzaju bajki, kreskówki czy komiksy. Mówi się o nich – Duże Dzieci, a może po prostu są to ludzie, którzy nie zatracili dzieciństwa, potrafią do niego wrócić i cieszyć się tym co było kiedyś. Do tego twórcy tworzą coraz to więcej kreskówek specjalnie dla dorosłego widza, a najczęściej skierowane do całych rodzin. Dzieci cieszy widok bohaterów, zaś dorosłych śmieszą teksty, przeznaczone właśnie dla nich.

kartka.jpg

Jeśli czujesz, że ogarnia Cię stres lub przestajesz mieć ochotę na cokolwiek, to jeśli nie jesteś osobą „uczuloną na kreskówki”, po prostu włącz film na dvd lub wejdź na jakąś stronę internetową, w której znajdziesz swoich ulubionych bohaterów. To natychmiastowa terapia, która przywróci Ci dobry nastrój. Testy przeprowadzone na wielu dorosłych dowodzą, że ten rodzaj terapii jest nie tylko skuteczny, ale i bardzo przyjemny.

happytree.jpg

Jeśli chcesz powrócić do czasów swojego dzieciństwa, z pewnością odnajdziesz w sklepach mnóstwo nowo wydanych kreskówek z Twojej młodości. Możesz również przypomnieć sobie swoich ulubionych bohaterów dzięki stronie: Nostalgia.pl. W tej chwili powstaje mnóstwo kreskówek, których zadaniem jest rozbawić i wzruszyć. Bajki z wytwórni Disneya, Pixar czy telewizji Cartoon Network potrafią czynić cuda. Nie wierzysz? Sprawdź.

Jeśli jeszcze nie masz swojego ulubionego bohatera, z którym możesz spotykać się w te bardziej ponure dni, to mogę polecić kilku, którzy swoją postawą sprawiają, że człowiek nabiera dystansu do swojego życia i potrafi się uśmiechnąć, a nawet zapomnieć o trudnym dniu.

1. Spongebob, Patrick, Squidward, Sandy, Pan Krab, Gary, Plankton – z serialu animowanego Spongebob Kanciastoporty

spon.jpg

Najbardziej zwariowana kreskówka ostatnich lat. Polecana szczególnie dla osób z abstrakcyjnym poczuciem humoru. Tytułowy Spongebob – to morska gąbka, która swój wygląd zawdzięcza jednak gąbce do mycia naczyń. Ma niesamowity głos i śmiech, uwielbia się bawić, a jego teksty wpadają w pamięć i sprawiają, że człowiek po prostu się uśmiecha. Jego najlepszy przyjaciel – Patryk Rozgwiazda, pomimo iż nie jest za bardzo rozgarnięty, świetnie nadaje się na pocieszyciela. Sąsiad i jednocześnie współpracownik Spongeboba – Ośmiornica – kocha muzykę i nie znosi wiecznie wesołej gąbki. Walcząca wiewiórka Sandy zna karate i mieszka w szklanej konstrukcji pod wodą. Pan Krab kocha pieniądze. Plankton chce zawładnąć całym światem, a Gary – ślimak – to takie zwierzątko Spongeboba, które… miałczy. Gromada dziwnych i szalonych postaci po prostu nie da Ci popaść w depresje. Gorąco polecam! Więcej na: Nick.com
2. Garfield, Odie, John – Garfield i przyjaciele.

garfield2.jpg

Znany przede wszystkim z komiksów, ale również i telewizyjnej serii – Garfield – nieco otyły, pomarańczowy kot ma swój pogląd na życie. Nie przejmuje się wieloma rzeczami, kocha jedzenie i spanie, jest nieco egoistyczny, samolubny i bardzo leniwy, ale jego rozważania o życiu są niezwykle głębokie. Jego pan John nie ma z nim lekko, podobnie jak mały, żółty piesek Odie, lecz ta trójca pomimo iż nie zawsze się dogaduje, żyje w harmonii. Filmowa adaptacja komiksu z Garfieldem niestety nie dorównuje postaci stworzonej przez Jima Davisa. Paski komiksowe z tym niesamowitym kotem można zamówić prosto na swojego e-maila. Garfield z pewnością ma ogromną siłę poprawiania humoru. Polecam!!! Więcej na: Garfield.com
3. Hoops i Yoyo

hoops.jpg

Hoops i Yoyo to para niesamowitych przyjaciół znanych z kartek Hallmarku. Mają śmieszne, piskliwe głosy, dużo śmieją się i śpiewają, spędzają razem czas i są optymistycznie nastawione do życia. Zły nastrój mija zaraz po otrzymaniu lub wysłaniu kartki z tymi uroczymi zwierzątkami – a dokładniej różowym kotkiem i zielonym króliczkiem. Możesz również nauczyć się od nich kulturalnego zachowania, dzięki ich pokazowym lekcjom. Więcej na: Hallmark.com i Hoops and Yoyo

Jeśli naprawdę chcesz się lepiej poczuć, wpuść animowane postaci do swojego życia. W końcu lepiej jest obejrzeć wygłupy bohaterów kreskówek niż kolejne polityczne absurdy. No i kreskówka na pewno nie popsuje Ci nastroju na cały, pięknie zapowiadający się dzień. A kto jest Twoim ulubionym kreskówkowym bohaterem?

źródło: Forto.pl