Pozytywnie… czyli jak?

Życie potrafi zaskoczyć… nie zawsze pozytywnie. Jak się jednak nie poddać, jak walczyć o swoje szczęście, swój uśmiech i radość każdego dnia. Jest prosta metoda – trzeba po prostu myśleć pozytywnie. Bo przecież skoro już jest źle, to dalej może być tylko lepiej, lub „co mnie nie zabije, to mnie wzmocni”, trzeba sięgnąć dna, by się od niego odbić. Niby proste, a jednak ciężko wprowadzić w życie postanowienie, że będziemy jednak myśleć pozytywnie.

dsc_2296.jpg

Czym jest zatem pozytywne myślenie? Według Very Peiffer autorki książki „Myśl pozytywnie” jest to: ” wykorzystywanie podatności na sugestie własnego umysłu podświadomego w kierunku pozytywnym” Bo przecież podświadomość nie osądza informacji, nie dzieli jej na dobrą lub złą, prawdziwą czy fałszywą. Podświadomość magazynuje te myśli, by je w późniejszym okresie wykorzystać w postaci odpowiedniego do niej zachowania. Dlatego należy powtarzać myśli pozytywne do umysłu świadomego, tak by ten przedstawił je i zakorzenił w umyśle podświadomym. Podobnie będzie się działo z myślami negatywnymi – powtarzane zakorzenią się w umyśle podświadomym, a ten je niechybnie wykorzysta. Zmienić zatem należy negatywne myśli na zupełnie pozytywne, nawet jeśli początkowo wydają się absurdalne lub niemożliwe do realizacji w rzeczywistości.

dsc_4695.jpg

Na początku oczywiście będzie ciężko – w końcu nie od razu można nauczyć się bombardowania swojego umysłu pozytywnymi myślami. Z czasem jednak się uda i stwierdzisz, że masz niezwykłą moc, która można pozytywnie wykorzystać. Zaczną spełniać się marzenia, poznasz ludzi, których zawsze szukałeś lub po prostu będą Ci się przydarzać miłe rzeczy… Nie zawsze, ale znacznie częściej.

dsc_9122.jpg

Co zatem można zmienić? Na początek:

  • Ciesz się z tego co już masz, co los Ci już przyniósł dobrego. Dziękuj za każdy szczęśliwy dzień, za miłą chwilę, za wszystkie radości, jakie Cię spotkały, no i proś o więcej… pomoże Ci w tym Twój umysł. Nastaw go na przyjemne doznania i powtarzaj, że dziś będzie piękny dzień.
  • Nie poddawaj się, jeśli nawet jest źle, coś Ci nie wychodzi, idź dalej. Jedna przegrana bitwa, nie kończy całej walki. Walcz o siebie i swoje szczęście. Gdy Ty będziesz szczęśliwy, dookoła Ciebie również nastanie szczęście. Będziesz nim promieniować
  • Nie porównuj się z innymi. To, że ktoś biega szybciej niż Ty lub lepiej gotuje nie znaczy, że jest od Ciebie lepszy, a Ty nie masz już żadnych szans. Próbuj, znajdź swoją pasję i nie zazdrość nikomu jego sukcesów. Samemu twórz własne, a innych wspieraj w dążeniu do realizacji marzeń.
  • Ciągle się rozwijaj, ucz, czytaj książki, które nastawią Cię pozytywnie. Oglądaj programy, w których ludzie przekraczają swoje granice, którym pomimo zwątpienia udaje się osiągnąć cel. Skoro oni potrafią, Ty również. Sam wyznaczaj sobie granice.
  • Myś, myśl, myśl… o tym co jest, a nie to co już było. Było minęło. Jeśli już, to wspominaj miłe chwile i dąż do ich powtórzenia.
  • Nie mów: nie potrafię, nie umiem, nie chcę… jestem beznadziejny, nic mi się nie uda, a w ogóle to nie czytaj tego wpisu i omiń go…
  • Bądź ze sobą szczery, nie okłamuj się. Naucz się szanować siebie i mów, że jesteś człowiekiem, który zasługuje na szczęście. Tak mało i aż tyle.

Myśli na dziś: Jest tak pięknie, że chyba zrealizuję swoje kolejne marzenie. Nie ma na co czekać. Zacznę już dziś.

źródło: Forto.pl
fot. Forto.pl