Lampy i świeczniki solne

Warto dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. W końcu, gdy czujemy się dobrze, jesteśmy zdrowi, wtedy łatwiej pokonuje się nam przeciwności losu. Łatwiej oczywiście zapobiegać niż leczyć… a nawet o wiele przyjemniej. Należy o tym pamiętać i starać się każdego dnia coś zrobić dobrego dla naszego organizmu i umysłu. Większość chorób, to nie tylko wina otaczających nas zarazków i wirusów, ale i naszego nastawienia i stanu umysłu. Najgorsze choroby rodzą się niestety w naszej głowie.

lampasolna2.jpg

Małe, być może nie mające dla Ciebie znaczenia czynności lub przedmioty potrafią w znaczący sposób wesprzeć organizm, wzmocnić jego odporność. Warto poszukać rozwiązań w medycynie naturalnej. Różnego rodzaju zabiegi, sposoby właśnie z niekonwencjonalnego leczenia, pozwolą Ci uniknąć lub zminimalizować leczenie farmakologiczne.

lampasolna1.jpg

Medycyna naturalna z pewnością nie zaszkodzi, a może naprawdę pomóc, dzięki czemu dłużej będziesz się cieszyć dobrym zdrowiem. Oczywiście ważne by być dobrze poinformowanym. Nic tak nie psuje humoru, niż wizyty u kogoś, kto leczy nas używając placebo.

pasaz.gardenplanet.pl.jpg

Ciekawym przedmiotem, który możesz zastosować w swoim domu, są lampy i świeczniki solne. Są to wydobywane z jaskiń (np. Kłodawa) kryształy soli kamiennej, które zalegały w ziemi przez ponad 200 milionów lat. Czyste kryształy, w kolorze pomarańczowym lub czerwonym (kolor zależy od zawartej w nich ilości mikroelementów) mają właściwości lecznicze. Taka niewielka lampa jest naturalnym jonizatorem powietrza, wzbogacając je w jony ujemne, dzięki czemu pomaga w walce z jonami dodatnimi, produkowanymi przez sprzęt elektroniczny.

swieczniksolny.jpg

Dodatkowo, nasz organizm wzmacnia się, dzięki wchłanianiu pierwiastków, które po podgrzewaniu kryształów soli wydostają się do powietrza. Magnez, potas, wapń, selen, brom – pomogą w leczeniu górnych dróg oddechowych, alergii, czy nadciśnienia. Światło wydobywające się z wnętrza lampy lub świecznika dodatkowo działa odprężająco i relaksująco, tworzy w pomieszczeniu przytulny nastrój, który pomaga w wyciszeniu i relaksacji. Dzięki światłu i pięknym odcieniom soli, lampy solne używane są także w chromoterapii, czyli leczeniu kolorami.

lampasolna3.jpg

Pracując większość czasu przy urządzeniach takich jak komputery, warto oczyścić powietrze, którym oddychamy. Minie znużenie, spowodowane długą pracą, poczujemy się po prostu lepiej. I chociaż niektórzy kwestionują działanie lamp solnych, to jednak od dawna wiadomo, że sól posiada właściwości lecznicze i dlatego powinno się z tego korzystać. Warto więc działać i dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.