Każdy potrzebuje przerwy

Przerwa – czy pamiętasz ją z czasów szkoły? Dzwonek i każdy z nas był szczęśliwy, że w końcu zajęcia, choćby nawet interesujące po prostu się skończyły. Czy przypominasz sobie, co w ciągu tych 10 – 20 minut robiłeś? Czy jadłeś pyszne śniadanie? Kupowałeś słodycze w sklepiku? Rozmawiałeś o głupotach z przyjaciółmi? Umawiałeś się na wyjścia z kolegami z innych klas? Czytałeś pasjonującą książkę? Biegałeś po korytarzu? Czy ta chwila przerwy nie była jednym z najlepszych momentów chodzenia do szkoły? Oczywiście, jeśli nikt się nad Tobą w tym czasie nie znęcał, to prawdopodobnie bardziej pamiętasz to co działo się na przerwach niż na lekcjach.

kwiaty2.jpg

A co powiesz na przerwę na obiad w pracy? Lunch ze współpracownikami lub nawet w samotności zawsze jest przyjemniejszy niż ślęczenie nad trudnym zadaniem. Co się dzieje z Twoim umysłem podczas takich przerw? Czy nie odpoczywa? Czy właśnie wtedy najbardziej się relaksujesz?

kwiaty.jpg

Zastanów się, czy robisz sobie takie przerwy w swoim życiu? Nie jest istotne czy w czasie pracy, czy w domu, czy od rodziny, znajomych, żony, dzieci? Przerwy są ważne, właściwie niezbędne, by dokładnie zastanowić się nad swoim życiem, nad przeżytym dniem, nad miłością wobec bliskich i nad tym co Cię dręczy. Każdy potrzebuje chwili przerwy… Podaruj ją sobie… Pracoholizm, zmęczenie, wysokie ambicje – to wszystko nie pozwala na oddech w życiu… Przerwa to taki czas, gdy robisz tylko to, co naprawdę sprawia Ci przyjemność.

kwiaty3.jpg

Lubisz czytać, ale nie masz na to nigdy czasu? Zrób sobie zatem przerwę od codziennych obowiązków i przeczytaj chociaż jeden rozdział książki, która na Ciebie czeka. Poczujesz się lepiej, gdy zrobisz coś zupełnie innego. Chcesz coś zrobić ze swoim ciałem – idź pobiegać – pół godziny z własnymi myślami otoczonymi jedynie powietrzem z pewnością oczyści Twój umysł ze zbędnych śmieci. Stresująca praca? Weź dzień wolnego – zrób coś o czym dawno myślisz. Dzieci włażą Ci na głowę, nie masz chwili dla siebie? Przekaż obowiązki partnerowi i idź na długi spacer, do kina, na zakupy, na masaż, weź relaksującą godzinną kąpiel. Bo potrzebna Ci przerwa, by odpocząć, zebrać myśli, rozluźnić mięśnie. By po prostu spędzić czas ze sobą i tylko dla siebie. Przerwa pomoże Ci odnaleźć własne pragnienia i marzenia. Obowiązki poczekają – przerwa doładuje Ci baterie – na pewno staniesz się o wiele bardziej wydajną osobą, zarówno w pracy, jak i w domu. Bo chwila przerwy po prostu każdemu się należy…

źródło: Iza
fot. Iza